Lafzen Nedir?

Blog açmayı hedeflediğimde kendime oldukça farklı bir isim bulmam gerekiyor diye düşündüm. Bu yüzden ciddi bir arayışa girip yaklaşık yüz kelime arasından lafzeni seçtim. Lafzen nedir? Lafzen, Arapça bir kelime olan, lafz kökünden türetilmiş olup, kelime anlamı olarak Geveze, çok konuşan, övünen gibi anlamlara tekabül ediyor. Bana söylenişi ilginç geldiği için bu kelime üzerinden bir adres almayı tercih ettim. Nitekim bu zamanda böylesine kısa bir kelimeden İnternet adresi bulabilmek oldukça zor.

Teknoloji çağında yaşıyor oluşum içimde kocaman bir boşluk oluşturuyor. Sürekli kendimi ifade edebileceğim bir ortam oluşturmaya gayret ediyorum. Eskiden yani 90’lı yıllarda büyükler bunu “dost sohbeti, dost meclisi” gibi kelimelerle tanımlıyorlardı. Günümüzde insanların ailesine bile tahammül gösteremiyor oluşunu göz önüne alırsak yaşadığımız zavallı durumu daha doğru tanımlamış oluruz diye düşünüyorum.

Yukarıda ifade ettiğim gibi, kendimi derin ve büyük bir boşluk içerisinde hissediyorum. Bu durumu kendimi ifade edebilme eksikliği hissettiğim için blog oluşturarak gidermek niyetindeyim. Günümüzde arkadaş, dost tanımlarının ve önceliklerinin değişmesinden ötürü böyle bir yol izlemek daha mantıklı bir hareket gibi geldi.

Ne yazmayı hedefliyorum?

Bu blog daha çok gündelik yaşamımızda bizi meşgul eden konular üzerine bir konsept ile faaliyet gösterecek. Yani site içerisinde göreceğiniz bazı konuları örnek verecek olursam; Para üstü vermeyen taksici, işini vaktinde yapmayan küçük esnaf, kadına şiddet konusu gibi hayatın içinde yer alan hepimizin gözünün önünde olup değerlendirmekten kaçındığımız ve zaman zaman bize aykırı gelen ve sesimizi çıkarmadığımız konular üzerine yazmayı ve sizleri de bu konuda aydınlatmayı hedefliyorum. Bunlara ek olarak kendi yaşamımdan bazı hikayeleri, yazdığım şiirleri, edindiğim tecrübeleri de sizlere aktarmayı arzu ediyorum.

Ziyaretçilerimden ne bekliyorum?

Herkesin ürettiği içeriklere benzer olmaktan daha ziyade, birlikte öğrenip paylaşım yapabileceğimiz bir ortam hayal ediyorum. Bunun için sizlerin de Lafzen’e katkı yapması ve her platformda desteklemesi gerekiyor. Sizlerin yapacağı yorumlar siteye eklenen içeriklerin daha kaliteli olmasına katkı yapacaktır. Bana daha fazla araştırma yapma zorunluluğu getirecektir. Dolayısıyla yazılarıma yapacağınız yorumlar oldukça önemlidir.

Lafzen ile, çok konuşacağım, yani Gevezelik edeceğim.
Bu yüzden buradayım.