Evli Kadınlar Neden Aldatır?
Erkek egemenliğinin sürdüğü zamanlardan itibaren erkekler gerek birden fazla eş alarak gerek evlilik dışı ilişki yaşayarak yola ilk çıktıkları eşlerini aldatmaktadırlar.

Erkekler Gibi Kadınlar Da Aldatır

Erkek egemenliğinin sürdüğü zamanlardan itibaren erkekler gerek birden fazla eş alarak gerek evlilik dışı ilişki yaşayarak yola ilk çıktıkları eşlerini aldatmaktadırlar. Geçmişte ve hala günümüzde bazı yörelerde görülen çok eşlilik aslında aldatma eğilimi olan birinin kendi çıkarları için ortaya çıkardığı zevk furyası bana göre! Zaman içerisinde çok şey değişti. Bununla birlikte kadınların da aldatma haberleri ortaya çıkmaya başladı. Sahi kadınlar neden aldatır? İşte bu soruya açıklık getirmeye çalışayım.

Bir kaç gün önce Erkekler Neden Mutsuz Olur? diye bir makale paylaşmış ve kadınların hedefi olmuştum. Bunu yine göze alarak bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum.

Kadınlar Neden Aldatır?

Malumunuz toplumumuz kadınlara söz hakkı vermemek konusunda oldukça başarılı! Okula giderken şehir dışına gidemezsin mesela.. kız başına oralarda ne yaparsın? korunmaya ihtiyacın vardır. Akşam eve geliş saatin bellidir.Ötesine geçersen sorgulanırsın. Azar işitirsin.

Evleneceğin adamı senin doğru seçebilme ihtimalin yoktur nasılsa, senin adına ailen evleneceğin insanı seçer! Onlardan daha iyisini mi bileceksin? İşte burada iki detayı verdik. Sevdiği insanla evlenemeyen kadın ve zorla evlendirilen kadın aldatır.

Kadın sevdiği insanla evlense bile erkeklerin evlilik sonrasında kişisel bakımlarına özen göstermedikleri gerçeği ile karşı karşıya kalıyorlar. Düzenli banyo yapmayan, ter kokan, koku, parfüm vs. kullanmayan erkekler kadınların ilgi odağından düşüyor ve zaman içerisinde ben bu insanla nasıl evlendim diye sorgulamaya başlıyor. Beyler burası size; Bakımına dikkat etmeyen erkek oldukça kolay aldatılıyor!

Evliliğin başlangıcında ev hanımı olup çocuk büyüten hanımlar zaman içerisinde ruhen ihtiyaç duyduğu sosyalleşme, çalışma ve yeni şeyler öğrenme gibi kavramları hayatına sokmak isterken gerçekten hazır olmalı.Çalışmak, kaliteli zaman geçirmek herkesin hakkı elbette. Eşiyle duygusal olarak eksikliği bulunan hanımefendiler iş yaşamına başladıktan sonra duygusal ihtiyaçlarını da farklı insanlarla giderme eğilimine girebiliyor.

Şu ayrımı yapalım; Çalışan kadın eşini aldatır demiyorum.Duygusal eksikliği olan, eşiyle bütünleşmekte sorun yaşayan kadın yeni bir ortam bulduğunda bu eğilime girebilir diyorum.

Evliliklerine renk katamayan insanların son zamanlarda ortak şikayeti sürekli aynı şeyleri yaşıyoruz. Yani evlilikte hareket berekettir erkekler-hanımefendiler… Evliliğinizi kalbi durmuş bir insanın çizgisi gibi dümdüz yaşamayın, renk katın. Heyecan katın. Aksi halde bu monotonluk kavramı sizi de yer bitirir.

Eşine ilgi göstermeyen, iltifat etmeyen, güzel sözler söylemeyen bir erkekseniz geçmiş olsun. Eğer aldatılmak istemiyorsanız eşinize kadın olduğunu hissettirecek hal ve hareketler içerisinde olun. Çiçek alın, güzel sözler söyleyin, onu mutlu etmek için bir ve birden fazla adım atın. Aksi halde karınızı parmaklarınızın arasından kaçırırsınız.

Sadece heyecan isteyen kadınlarımız var. Heyecan istediği için eşini aldatıyor fakat normal evliliğinin de bozulmasını istemiyor. Nedenini soracak olursanız eşinden memnun! Madem aldatacaksın bitir bu evliliği dediğinde çok iyi bir eşe sahip olduğunu belirtiyor, çocukları için iyi bir baba, kendisine ilgili bir eş… bir daha böyle uyumlu bir eşi bulamayacağı düşüncesiyle boşanmıyor fakat yeni heyecanlar aramaktan da geri durmuyor.

Cinsel hayatında mutlu olmayan kadın eşi iyi bir adam bile olsa aldatıyor. Çocukları için iyi bir baba olması, iyi bir eş olması,sorumluluklarını biliyor olması yeterli değil. Kadınlar, cinsel açıdan da güçlü olan bir erkek istiyor.

Zor bir adamsanız, saplantılı hal ve hareketleriniz varsa,eşinize şiddet eğilimi gösteriyorsanız bu kafayla elinizdeki nimetikaptırırsınız. Eşiniz ona ettiğiniz çirkinliklerin sonucu olarak sizi aldatır.

Sosyal medyadan eski sevgilinin çat diye ortaya çıkması, selamsabah etmesi, eski günleri konuşmaya başlaması derken bir de bakmışsınız eşinialdatır pozisyona gelmiş…Mehmet Coşkundeniz’i hatırlarsınız… İşte bakınKadınlar Neden Aldatır sorusuna ne yanıt vermiş.

Yukarıda maddeler halinde açıkladığımız Kadınlar Neden Aldatır? konusu gördüğünüz üzere ilgisizlik, yetersizlik, sorumsuzluk,bakımsızlık ve en önemlisi karakterli bir duruş sergilememekten kaynaklanır. Her ne koşulda olursanız olun eğer aklınızdan yeni biri geçiyorsa, karşınızdaki insana da saygılı olun ve boşanın. Aldatmanız sizi rezil bir duruma sokacağı gibi, karşınızdaki insanı da incitmiş olacaksınız.

Daha önce hiç eşinizi, sevgilinizi aldattınız mı?

Daha önce hiç eşinizi, sevgilinizi aldattınız mı?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları