Anahtar Sözcük İçeren (Keyword) Domainlerin Önemi Azalıyor
Arama motorları her geçen gün teknolojiye yön veriyor. Özellikle Webmasterların adapte olması gereken arama motorlarının başında da Google amca geliyor. Google ne derse onun altyapısını kullanan webmasterlar onu yapmak zorunda!

Arama motorları her geçen gün teknolojiye yön veriyor. Özellikle Webmasterların adapte olması gereken arama motorlarının başında da Google amca geliyor. Google ne derse onun altyapısını kullanan webmasterlar onu  yapmak zorunda! Aksi halde ters düşüyor ve uyguladığınız politikalar sebebiyle siteniz bir türlü beklenen verimi sağlayamıyor. Peşinde koştuğumuz keyword domain önemini yitirdi ve yerini özgün, kaliteli ve SEO uyumlu içeriğe bıraktı.

Keyword Domain Önemini Yitirdi

Web dünyası büyük bir dijital pazar durumundadır. Forumlarda sıklıkla domain satışı yapılıyor. Dikkat çekmek için ise, 4-5-6-7 harfli ya da keyword (anahtar kelime içeren) domain adı altında ciddi satışlar yapılıyor. Bundan beş yıl ve daha öncesinde domainlerin anahtar kelime içeriyor olması oldukça önemli bir durumdu. Zira ilgili olmayan bir konu hakkında makaleniz ya da içeriğiniz olmasa bile anahtar kelime içeren domain sayesinde siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer alabiliyor ve sitenize ziyaretçi getirebiliyordu. Google Page Rank’ı bir kenara bıraktı ve kaliteli içerik üreten internet sitelerine yöneldi.

Google Page Rank’ı Bir Kenara Bıraktı

Pazarın en büyük oyuncusu Google, bundan bir kaç yıl öncesine kadar İnternet sitelerine puan veriyordu. Bir sitenin domaini uzun yıllardır varsa, site uzun yıllardır aktif bir siteyse, siteye güncel içerik giriliyorsa Google’ın gözünde iyi bir yerde kabul edilebiliyordunuz. Bunun sonucu olarak da Page Rank sisteminde size puan veriyordu. Bu uygulamadan vazgeçen Google bununla birlikte keyword diye tabir ettiğimiz anahtar kelime içeren internet adreslerinden de vazgeçmiş oldu.

Google Kaliteli İçerik Üreten İnternet Sitelerini Önemsiyor

Google, kendi algoritmalarını sık sık güncelleyerek internet sitelerinin kalitesini ürettiği içeriğe göre belirlemeye başladı. Zaten böyle bir sistem üzerinde faaliyet gösteriyordu fakat önceliğini buna endeksledi. Artık kaliteli bir içerik üreten siteniz yoksa ve SEO standartlarına uymuyorsanız sitenizi üst sıralara taşımanız oldukça zor bir hal aldı. Yani keyword domain önemini yitirdi.

SEO Uyumlu Kaliteli İçerik Üretin

Bundan sonra ne yapacağız diye düşünenler için; SEO uyumlu kaliteli içerikler üretin. Ürettiğiniz içeriğin 300+ kelimeden oluşmasına, alt başlıklar içermesine, kullandığınız başlığın konu içerisinde geçmesine, belirlediğiniz anahtar kelimenin konu içerisinde birden çok yerde geçmesine dikkat edin. Makalenizin içeriğine görsel muhakkak ekleyin ve alt etiketini de belirtmeyi unutmayın.

Keyword Domain'in Önemini Yitirmesi Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Keyword Domain'in Önemini Yitirmesi Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları